Jdi na obsah Jdi na menu
 


Al-Anál-Zajda

Kde se vlastně vzal AL-Anál-Zajda?facechange.jpg

To nikdo neví. Prý pochází z prastarého rodu Krombožinců. Prý jeho otec byl - Lomykel - vládce potrubí a kanálů a matkou mu byla Kvakev, která připomíná starou škebli a je rodu mužského a na její počest se pálí žáha. Prý je cirkusový umělec, krtitel dravé zvěře, cvičitel opic, filozof a básník. Prý už jako malé robě vymyslel nový básnický tvar - ''zádrhel''.

Mezi jeho nejznámější zádrhele patří:

''Nahoře radost, dole žal.
Až bude Doležal nahoře,
zapomeň dole na hoře''.

O jeho dětství není nic známo, snad jen, že hnízdil v korunách stromů někde mezi Švoreckými vrchy a lysohorami.  Vroce 2000 n.l. se z ničehož nic uhnízdil na Dobříši a začal se věnovat kultuře. V minulém roku utrpěl Oscara za fenomenální apopej na pozadí Štrausovy tragédie - ''Na Kvakvi drása'' transpozice na matku Kvakev ( Bhutánský loutkový soubor ze Sasoky ). ''Štípem klece'' rezonance na transpozici utkvělé disharmonie ( baletní soubor Kyjev z Bangladéše )

V soušastnosti se věnuje výchově mladých a nadějných herců z celého světa v ''Podbrdském národním divadle''. A tvrdí, že abundace šelem z čeledi Canidae přivodí exitus hlodavce z čeledi Leoporidae - tedy ''Viele hunde sind des hasen tod'' čili ''Mnoho psů - zajícova smrt.''

 

Příspěvky

18. 1. 2017

je to náš rejža..

/ Rubrika: Al-Anál-Zajda
 
Celý příspěvek